Biz Kimiz?

Ortopro, 2002 yılında İzmir'de kurulmuş ve ortopedi ve travmatoloji ürün grubunun yanı sıra beyin cerrahisine yönelik ürünleri üretmekte olup yurt içine satışını ve ihracatını yapmaktadır. Vizyoner yönetimi sayesinde üretim kalitesini ve kapasitesini hızlı bir şekilde geliştirmiş, sadece yurt içine ürün sağlayan bir firma olma konumundan uluslararası piyasalara ürün sunar hale gelmiştir. Ortopro hem kendi markası hem de lider çok uluslu şirketlere yaptığı üretim ile fiilen 4 kıtada 32 ülkeye satış gerçekleştiren bir firma haline gelmiştir. Almanya, İsveç, Polonya, İngiltere, Yunanistan, Arjantin, Meksika, Mısır ve Kenya gibi farklı coğrafyalara ihracat yapan Ortopro ayrıca lider çok uluslu şirketlere yaptığı üretim ile ürün kalitesini tüm dünyada ispatlamaktadır.

2009 yılında İzmir Ege Serbest Bölgesi ESBAŞ'da yeni fabrikasını hizmete açan Ortopro, bu yeni üretim tesisinin devreye girmesiyle birlikte kapasitesini ve üretimini arttırmıştır.

Gerek hizmet gerekse ürün alanında sürdürülebilir rekabet avantajına sahip, büyüyen ve gelişme potansiyeli yüksek şirketlere yatırım yapan İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (İş Girişim Sermayesi), Aralık 2007'de Ortopro yatırımını gerçekleştirmiştir. 2012 yılında Sn. Ömer Erol Frik, Ortopro’ya yatırım gerçekleştirerek sağlık alanındaki tecrübelerini Ortopro’ya taşımıştır. 2015 yılının sonu itibariyle Ortopro’nun ana hissedarı olan İş Girişim Sermayesi yatırım ve yönetim bilgisi ile şirketimize güçlü, kalıcı ve küresel bir şirket olma yolunda büyük bir destek vermektedir.

Ortopedik cerrahiye yönelik hekim ve hasta ihtiyaçlarını klinik etkinliği ve katma değeri kanıtlanmış, yenilikçi ve ekonomik çözümlerle karşılamayı görev edinmiş olan Ortopro, İş Girişim Sermayesi'nin ve ortaklarının desteğiyle güçlü ve kalıcı bir global bir kurum olmayı ve dünyada markalaşan ilk Türk medikal şirket olmayı hedeflemektedir.